NA PIERWSZĄ NIEDZIELĘ ADWENTU

29 LISTOPADA 2020

1. Dzisiaj pierwsza niedziela adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Msze święte w dniu dzisiejszym bez zmian czyli o 7.30, 9.00 i 11.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na opłaty energii elektrycznej i gazu. Za złożone ofiary składam serdeczne staropolskie Bóg zapłać.

2. W czasie każdej mszy świętej błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na ubezpieczenie kościoła.W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną będą one nieco inaczej dostarczane. Mieszkańcy ulicy : Podwala, Rogoźnickiej, Żwirowej, Szopena, Ogrodowej oraz 1 Maja od Podwala do Wojkowic zaopatrzą się osobiście w opłatki. Pozostałe ulice tak jak w ubiegłych latach z małym wyjątkiem/ osoba rozdaje opłatki przed domem ubrana w maskę a gospodarz odbiera i w kopercie podpisanej z nazwą ulicy i numerem domu składa ofiarę. Tam gdzie jest kwarantanna osoba rozdająca nie wchodzi. Po zakończeniu kwarantanny opłatki będzie można nabyć w kościele.

3. Caritas rozpoczyna akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca goszcząca na naszym stole wigilijnym to konkretne dziecko, któremu udzieliliśmy pomocy. W tym roku mała świeca kosztuje 7 złoty a duża 18 złoty. Świece nabywamy w zakrystii po każdej mszy świętej. Wchodzimy przez prezbiterium a wychodzimy przez zakrystię.

4. W świetle Rozporządzenia Rady Ministrów w naszej świątyni może w czasie mszy świętych i nabożeństw uczestniczyć , przy zachowaniu rygorów sanitarnych 20 osób wraz z liturgiczną Służbą ołtarza.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed mszą świętą. Odwiedziny chorych na zaproszenie przed trzecią niedzielą adwent tak jak zawsze odbywała się spowiedź rekolekcyjna.

6. Od poniedziałku msze święte roratnie o Najświętszej Maryi Pannie. W tym tygodniu w poniedziałek rano w pozostałe dni do soboty wieczorem. Wtym roku msze święte z udziałem dorosłych dzieci.

7. W piątek, 4 grudnia, wspominamy świętą Barbarę – patronkę górników i hutników. W tym dniu jest udzielona dyspensa od pokarmów mięsnych.

8. W przyszłą niedzielę 6 grudnia, wspominamy świętego Mikołaja, który przypomina nam o czynieniu dobra wokół nas.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła trzem panią z ulicy Belna. Dwie rodziny nie odpowiedziały na zaproszenie. W ten piątek zapraszam rodziny z ulicy Belna od numeru 101 do 87. Początek sprzątania o godzinie 18.30.

10. Bóg zapłać za tegoroczny adwentowy wystrój kościół, za poświęcony czas. Dziękuje za pięknie zrobiony wieniec adwentowy. Każdego roku są to te same osoby.

11. Zapraszam do zapoznania się z prasą katolicką: Niedzielą , Gościem Niedzielnym.