NA DWUDZIESTĄ CZWARTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

15 WRZEŚNIA 2019

1. Dzisiaj dwudziesta czwarta Niedziela zwykła. Trzecia niedziela miesiąca. Rozpoczyna się TYDZIEŃ WYCHOWANIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO. Modlimy się w tym tygodniu w intencji dzieci , młodzieży nauczycieli i wychowawców. Msze święte bez zmian o godzinie 7.30, 9.00 i 11.00. Taca dzisiejsza przeznaczona na potrzeby parafii. Za te dary ofiarne składam serdeczne staropolskie Bóg zapłać. Bóg zapłać rodzinie z ulicy Belna za ofiarę złożoną na odnowioną elewacje kościoła.

2. Dzisiaj , po mszy świętej o godzinie 11.00 krótkie spotkanie rodziców, których dzieci przygotowują się do sakramentu bierzmowania. Sakrament ten jest planowany w ostatnią sobotę września 2020 roku.

3. W przyszłą niedzielę to jest 22 września na mszy Świętej o godzinie 11.00 , poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klas pierwszych.

4. Zapraszam chłopców i dziewczęta od klasy trzeciej a nawet w niektórych sytuacjach drugiej do koła ministrantów. Zapraszam też chętne osoby do włączenia się w odmawianie różańca w Kołach Żywego Różańca.

5. W środę Święto Świętego Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. W tym dniu zapraszam rodziców z dziećmi do jak najliczniejszego uczestnictwa we mszy świętej o godzinie 17.30.

6. W najbliższy czwartek o godzinie 18.30 w naszej parafii rozpoczynają się katechezy przygotowujące narzeczonych do świadomego zawarcia sakramentu małżeństwa. Ostatni cykl w tym roku.

7. W dniach 21-22 września odbywać się będzie XXXV PIELGRZYMKA MAŁŻEŃSTW i RODZIN NA JASNĄ GÓRĘ . PROGRAM NA PLAKATACH. Zachęcam do udziału w tych ćwiczeniach duchowych.

8. Bóg zapłać pani spod numeru 87, która jako jedyna z ogłoszonych zgłosiła się do sprzątania kościoła. Inne osoby wyznaczone w żadny sposób się nie zainteresowały. Na 20 września zapraszam rodziny z ulicy Belna nr: 101, 107, 115, 117, 127. Wyrażam nadzieję , że sprawa sprzątania kościoła będzie bardziej odpowiedzialnie potraktowana.

9. Zapraszam do zapoznania się z prasą katolicką: Niedzielą, Gościem Niedzielnym , Małym Gościem Niedzielnym, Rycerzem Niepokalane.