OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE

NA  OSIEMNASTĄ   NIEDZIELĘ   ZWYKŁĄ

2 SIERPNIA   2020

1.  Dzisiaj  osiemnasta niedziela zwykła. Pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Po  każdej  mszy świętej adorujemy  Chrystusa w Najświętszym  Sakramencie. Sierpień  jest  miesiącem  abstynencji i  modlitwy  o  trzeźwość  w naszej  ojczyźnie. Msze święte bez zmian o  7.30, 9.00  i 11.00. Taca przeznaczona na  opłaty miesięczne. Za złożone ofiary składam serdeczne staropolskie Bóg zapłać.

2.  Bóg zapłać za ofiary złożone, na zakup pojazdów dla misjonarzy organizowanej każdego roku z racji tygodnia świętego Krzysztofa, zebrane dary ofiarne zostały przekazane na  konto Miva Polska.

3.  W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie  Kół  Żywego Różańca. Wszystkim paniom, które wzięły udział w spotkaniu składam serdeczne staropolskie Bóg zapłać. W spotkaniu wzięło udział 20 procent członkiń. Następne spotkanie w PIERWSZĄ  SOBOTĘ  WRZEŚNIA.

4. Z  racji  odpustu  Porcjunkuli , który  przypada 2 sierpnia, odbywa się  doroczna  pielgrzymka  niewiast  i  dziewcząt Diecezji Sosnowieckiej  do Sanktuarium  Matki Bożej  Anielskiej  w  Dąbrowie Górniczej.  Centralna msza święta  o godzinie 12.00.  Mam nadzieję ,że przedstawicielek z naszej wspólnoty parafialnej nie zabraknie.

5. W  czwartek przypada święto  Przemienienia Pańskiego. Msza święta w tym dniu  wieczorem o godzinie 17.30.  Zapraszam do licznego  udziału.

6.  W  tym tygodniu przypada  pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w domach w sobotę  po pierwszym piątku miesiąca  od godziny 9.00.

7.  Postanowiłem, że od sierpnia 2020 roku  do  czerwca 2020 roku, każdego 29 dnia miesiąca, msza święta o godzinie 17.30, będzie się kończyła Apelem Jasnogórskim, w którym będziemy dziękować Bogu za konsekrację naszego kościoła i modlić się  w intencji  pierwszego  Proboszcza Ks. Anatola Horskiego oraz  tak żywych jak i zmarłych ofiarodawców i dobroczyńców naszej wspólnoty  parafialnej

6. Bóg zapłać  jednej  rodzinie, która zatroszczyła się  o  czystość  kościoła. Mam  nadzieję, że jedna jeszcze uczyni  to  w innym terminie, natomiast trzy wyznaczone rodziny , sprzątanie kościoła zlekceważyły. Na  7 sierpnia  zapraszam, mieszkańców ulicy Szosowej numery: 15A, 15, 11, 9A, 9 godzina  20.00 początek sprzątania.

7. Trwa zbiórka : środków czystości, żywności o długim terminie  przydatności do spożycia, pościeli i ręczników dla podopiecznych Towarzystwa  Pomocy im. Świętego Brata  Alberta w Katowicach. Szczegóły w gablocie. Dary składamy po mszach świętych na salce do 8 sierpnia. Na  obecną chwilę odzewu brak.

8.  Ze względu na przygotowania, wystroju kościoła na śluby w piątek i sobotę msza święta rano o godzinie 7.30

8.  Zapraszam do zainteresowania się prasą katolicką: Niedzielą , Gościem Niedzielnym, Rycerzem Niepokalanej