NA PIĄTĄ NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

19 MAJA 2019

1. Dziś PIĄTA Niedziela Wielkanocna. TRZECIA NIEDZIELA MIESIĄCA . Msze święte w dniu dzisiejszym o godzinie 7.30, 9.00 o 11.00 po południu o godzinie 15.45 nabożeństwo majowe a po nim o godzinie 16.00 msza święta.

2. Dziś na mszy świętej o godzinie 11.00 dzieci klas trzecich będą po raz pierwszy uczestniczyły w pełni we Mszy świętej a dzieci klas czwartych obchodzić będą rocznicę tej uroczystości. Dzieci gromadzą się przed kościołem o godzinie 10.45

3. Od poniedziałku do Czwartku BIAŁY TYDZIEŃ . MSZE ŚWIĘTE O GODZINIE 17.30 a po nich nabożeństwo majowe. W piątek nabożeństwo majowe o godzinie 17,30 a po nim msza święta. W sobotę nabożeństwo majowe bez zmian czyli o godzinie 17.15

4. Rodzice Konrada Kotuły dziękują za okazaną pomoc w ramach zbiórki na leczenie syna. Wyniosła ona 965 złoty.

5. W piątek o godzinie 7.30 , wyjazd dzieci komunijnych wraz z rodzicami do Częstochowy . Powrót jest planowany między godziną 16.00 a 17.00

6. W przyszłą Niedzielę Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Królowej Świata. Msze święte w Tym dniu o godzinie 7.30, 9.00 i 12.00 Sumę odpustową, odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. dr Mariusz Karaś wikariusz Generalny.

7. Na uroczystą sumę odpustową zapraszam wszystkie poczty sztandarowe, dzieci komunijne i rocznicowe z rodzicami / dziewczynki sypią kwiatki a chłopcy w procesji idą wraz z ministrantami/, oraz przedstawicieli każdej rodziny. Mam nadzieję że Koła Różańcowe w komplecie przybędą na mszę świętą by uczcić Maryję.

8. W tym tygodniu kościół sprzątają rodzice dzieci rocznicowych. Od 31 maja to jest / piątek / kolejka wyznaczonych rodzin będzie kontynuowana z ulicy szosowej .

9. Zapraszam do zapoznania się z prasą Katolicką: Niedzielą , Gościem Niedzielnym, Rycerzem Niepokalanej