OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA PIĘTNASTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 12 LIPCA 2020

1. Dzisiaj XV niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze święte w dniu dzisiejszym o godzinie : 7.30, 9.00 i 11.00 oraz chrzest o godzinie 12.00. Taca przeznaczona na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składam serdeczne staropolskie Bóg zapłać.

2. W czwartek , 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie N.M.Panny z Góry Karmel. Matki Bożej Szkaplerznej.

3. W czasie trwania okresu wakacyjnego nie zapominamy o modlitwie, czytaniu Pisma świętego, wzajemnym zachęcaniu się do uczestnictwa we mszy świętej niedzielnej

4. Caritas Diecezji Sosnowieckiej organizuje dla dzieci i młodzieży kolonie w Pensjonacie BACHLEDÓWKA na Osiedlu Harenda w Zakopanym. Pierwszy turnus od 25 lipca do 7 sierpnia 2020 i drugi turnus od 7 sierpnia do 20 sierpnia 2020. Wszelkie informacje i zapisy nowych uczestników pod numerem tel. 32 363- 03- 70 wew.80

5. W nadchodzącym tygodniu msze święte odbywać się będą od czwartku. Kancelaria parafialna czynna w środę po godzinie 18.30 i w czwartek. W wypadku do chorego dyżur pełni ks. Proboszcz parafii w Psarach. Cały czas jestem dostępny pod numerem telefonu widniejącym przy kancelarii.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu trzem osobom,/ z jednego domu / pozostałe wyznaczone domu nie odpowiedziały i się troską o czystość kościoła nie zainteresowały. Tak jak w ubiegłym tygodniu, nie przybyli osobiście, nikogo nie wynajęli i ofiary by kogoś znaleźć do sprzątania nie złożyli. Na 17 lipca zapraszam do sprzątania z ulicy Szosowej następujące rodziny: od numeru 48 do 58 czyli do końca strony parzystej. Natomiast 24 lipca rozpoczyna strona niepażysta rodziny od numeru 35 do 27.

7. Zapraszam do zainteresowania się prasą katolicką: Niedzielą , Gościem Niedzielnym, Rycerzem Niepokalanej.