NA DRUGĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

17 MARCA 2019

1. Dzisiaj druga Niedziela Wielkiego Postu. Msze święte w dniu dzisiejszym będą sprawowane o godzinie 7.30, 9.00, 11.00 , dodatkowa              z racji chrztu ,wyjątkowa o 12.00, po południu Gorzkie żale o godzinie 15.30 z kazaniem pasyjnym a po nich Msza Święta.

2. W tym tygodniu : Droga Krzyżowa wspólna dla dzieci i dorosłych o godzinie 17.20 , zabieramy teksty Drogi krzyżowej - śpiewanej . Bóg zapłać tym rodzicom i tym dzieciom, które wzięły udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej dla dzieci. Szkoda że znakomita większość niedosłyszała mojego zaproszenia.

3. Przypominam, że kandydaci do bierzmowania winni być co najmniej 5 razy na nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali. Obecność na tych nabożeństwach dokumentują podpisami w indeksie, tak jak i udział w niedzielnej mszy świętej jak to było już zapowiadane i dalej jest aktualne

4. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu od poniedziałku do środy po mszach świętych wieczornych. W czwartek z powodu katechez przygotowujących do zawarcia sakramentu małżeństwa nie czynna.

5. We wtorek przypada uroczystość świętego Józefa Oblubieńca N.M.Panny, Opiekuna Pana Jezusa i całego Kościoła

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE , które poprowadzą Ojcowie Redemptoryści z Barda Śląskiego. Rekolekcje zakończą się w środę 27 marca, spowiedzią i komunią świętą. Zachęcam, by modlić się w intencji rekolekcji .

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła dwom rodzinom z pięciu zaproszonych. Przybył pan i dwie panie. W tym tygodniu – 22 marca, do sprzątania kościoła zapraszam przedstawicieli rodzin z ulicy Podwale nr: 31a, 12, 29, 25 a , w przyszłym tygodniu – 29 marca pozostałe rodziny z ulicy Podwale.

8. Zapraszam do zapoznania się z pasą katolicką : Niedzielą, Gościem Niedzielnym.

9. W poniedziałek o godzinie 15.00 pogrzeb + Antoniny Piekarskiej z ulicy 1 Maja. Polecajmy zmarłą Bożemu miłosierdziu