NA CZWARTĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

29 marca 2020

1. Dzisiaj piąta Niedziela Wielkiego Postu. Msze święte o godzinie 9.00 , 11.00 . Gorzkie żale po Mszy świętej o godzinie 11.00. Wielowiekową tradycją w dniu dzisiejszym były zakrywane krzyże, które w sposób uroczysty zostawały odsłonione przy adoracji krzyża w Wielki Piątek

2. Dziś przed mszą świętą o godzinie 11.00, jeśli będzie stosowna ilość osób zostaną, odśpiewane Gorzkie żale.

3. Dziś w niedzielę 29 marca zawsze o godzinie 20.30 , odbywał się Apel Jasnogórski. Dziękczynienie Bogu za konsekrację naszej świątyni. Ten Apel nie odbędzie się o godzinie 20.45, lecz zostanie odśpiewany po mszy świętej o godzinie 11.00

4. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Wspominamy wjazd Pana Jezusa do świątyni i czytamy Mękę Pańską. Gdyby ktoś przyszedł z / GAŁĄZKAMI PALMOWYMI ZOSTANĄ ONA POBŁOGOSŁAWIONE/ a nie pokropione dodatkowo wodą święconą, zgodnie ze wskazaniami KS. Biskupa Diecezji Sosnowieckiej

4. W tym tygodniu zostały odwołane przez parafian wszystkie intencje mszalne. Pragnę poinformować że msze będą się odbywały bez względu na ilość przybyłych wiernych. Nie ma konieczności odwoływać intencji , na msze może przybyć najbliższa rodzina lub osoba zamawiająca reszta może uczestniczyć duchowo i pomodlić się w domu za osobę za którą jest msza. Osoby których msza święta w tygodniu jest wyznaczona a fizycznie nie została przez zamawiającego odwołana, będzie odprawiona, gdy osoba zamawiająca telefonicznie taką wolę potwierdzi. W tym tygodniu Droga Krzyżowa o godzinie 17.15 a po niej msza święta.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek, Pierwszy piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 17.15 modlitwa różańcowa/ nie ważne czy ktoś będzie czy nie

6. Odwiedziny chorych w Wielki Piątek, dotyczy to tych rodzin, które tego zapragną, po uprzednim zaproszeniu kapłana do chorego. Lista stała przestaje istnieć .

7.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła dwom rodzinom z pięciu wyznaczonych. Za ich trud i poświęcenie składam im z serca płynące Bóg zapłać. Na 3 kwietnia zapraszam rodziny z ulicy 1 Maja od 80 do 60. Początek sprzątania godzina 18.45 a 8 kwietnia/w wielką środę zaszczyt sprzątania przypada mieszkańcom ulicy 1 Maja od nr. 46 do 36 . Początek sprzątania o godzinie 18.45.

9. Na stronie internetowej parafii dokumenty wydane przez Ks. BP Ordynariusza . Proszę o zapoznanie się z nimi. Są też wywieszone na tablicy ogłoszeń przed kościołem. Zapraszam do zainteresowania się prasą katolicką.